Cabernet Sauvignon-Vranac - Old Cellar, Kosovo
Old Cellar, een mooi rijke vatgerijpte blend uit Kososvo.
In het glas donker robijnrood gekleurd met best stevige aroma's van donker fruit en invloeden van een periode vatrijping.
De smaak is soepel, medium body met rijk kersenfruit, iets specerijen, aanwezige tannines, maar mooi op dronk.
De afdronk behoudt het donker fruit en heeft een mooie lengte.
Wijnmagazine Perswijn Proefpanel: Goed/Zeer goed
Past goed als aperitief met een hapje, vleeswaren, bij rijke gerechten met rood vlees, BBQ, Mediterrane gerechten, stevig vegetarisch, gerijpte kaas.
Uitstekende prijs/kwaliteit verhouding
- wijnmaker: Budrumi i Vjetër
- Druivenras: Vranac, Cabernet Sauvignon 50/50
- Wijnregio: Rahovec
- Inhoud: 0,75L
- Alcohol: 13,5%
- Productiewijze: conventioneel
- Schenktemperatuur: 15-18 graden
Vranec, Vranac, Vranc
De Vranec druif geeft inktrode, stevige wijnen met een geur van jam, en - typerend voor deze druif - tonen van koffie en leer. Het zijn robuuste, mondvullende wijnen met veel body en behoorlijke tannines in de afdronk. Hij kan uitstekend ouderen.
Old Cellar verwijst naar de kelders van Budrumi i Vjetër. In 1953 gesticht als coöperatie van Joegoslavische druiventelers. Ruim zestig jaar later is de coöperatie geprivatiseerd. De kelders liggen in Kosovo en staan vol met Duitse, Italiaanse en Franse apparatuur.