Savagnin - Ouille Aureoline, Dugois, Arbois, Jura
OverzichtBoeiend en complex, de Jura Savagnin Oeillé van wijnhuis Dugois
Klassiek wit uit de Jura van de autochtone Savagnin-druif gerijpt op grote fouders.
Niet te verwarren dus met de "sous voile" versies die oxidatief zijn opgevoed.
Rijk van smaak met aroma's van citrusfruit naast tonen van amandel en stenige mineraliteit.
Mooie zuren en bitters, met en groot bewaarpotentieel.
Wijn&spijs: gerechten met mossels, garnalen, geitenkaas, gebakken vis met "citrus" tonen, licht gekruide kip&kalkoen.
- Druivenras: Savagnin
- Wijnhuis: Dugois
- Herkomst: Jura
- Inhoud: 0,75L
- Alcohol: 13%
- Schenktemperatuur: 12-14 graden
- Productiewijze: Duurzaam
Domaine Daniel Dugois
Het domein Daniel Dugois bezit zo’n ruim 10 hectare wijngaarden in de omgeving van Arbois, waarvan 40% beplant met trousseau - en ze maken wijn van de meeste typische Jura-varieteiten, maar specialiseren zich in trousseau.
Vooral de laatste jaren zijn ze flink vooruitgegaan en ze bieden prachtige trousseau voor een zeer redelijke prijs, daarnaast is er een zeer opvallende rosé Cremant du Jura van 100% trousseau én in sommige jaren een blanc de noir - even heerlijk als zeldzaam.
Phillippe Dugois, zoon van Daniel, heeft inmiddels de dagelijkse leiding. De wijnen worden in een traditionele stijl gemaakt, dus met een wat langere rijping op voornamelijk foeders.
In ons assortiment hebben we de Savagnin "Sous Voile", Savagnin "Ouilé", een Trousseau en hun Macvin opgenomen.